پرسش و پاسخ تبلیغات کلیکی در گوگل

تبلیغات در گوگل چیست ؟

تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز (به انگلیسی Google Adwords)، سرویس آنلاین تبلیغاتی است که به بازاریابان اجازه می دهد تا برای رقابت تجاری، تبلیغات خود را در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهند.

بنابراین شما می توانید با پرداخت مبلغی، به بالاترین جایگاه در نتایج جستجوی گوگل برسید تا هر زمانی که کاربر کلمه کلیدی خاصی را جستجو کرد، وب سایت شما اولین لینکی باشد که آن را می بیند و بر روی آن کلیک می‌کند.

توجه: البته بهتر است بدانید تبلیغات در گوگل به دلیل تحریم‌های موجود برای کاربران ایرانی فعال نیست. با این حال، کارشناسان سایت‌ساز پرتال با استفاده از روش‌هایی می توانند این تحریم‌ها را دور زده و تبلیغات شما را در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهند.

تبلیغات در گوگل در کجا نمایش داده می‌شوند؟

گوگل دو شبکه مختلف را برای نمایش تبلیغات خود در نظر گرفته است: Search Network و Display Network

خب Search Network در واقع همان نتایج جستجوی در گوگل است، زمانی که کلمه کلیدی خود را در گوگل سرچ می نمایید، آگهی وب سایت شما به صورت لینکِ متنی و با نشانۀ Ad در نتایجِ جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود.

در Display Network دیگر خبری از لینک متنی نیست، در عوض شما می توانید تبلیغات بنری یا چند‌رسانه‌ای خود را در پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب یا برخی از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها، قرار دهید.

تبلیغات در گوگل به چه شکل کار می‌کند؟

خب، چگونگی عملکرد گوگل ادوردز سوال بسیاری از افرادی است که به تازگی با دیجیتال مارکتینگ آشنا شده اند. برخی تصور می کنند که مانند تبلیغات سنتی اگر مبلغ بیشتری بابت تبلیغات خرج کنند، تبلیغ‌شان در بهترین مکان و زمان نمایش داده می شود. شاید کمی ناامید شوید، اما باید به شما بگویم که گوگل ادوردز به این شکل کار نمی کند!

درست است که داشتن بودجه بیشتر تاثیر خوبی بر روی موفقیت کمپین تبلیغاتی‌تان خواهد داشت، اما باید بدانید که گوگل ادوردز کمی پیچیده تر از این حرف هاست!

همانطور که در بالا اشاره کردیم، تبلیغات گوگل در حقیقت یک مزایده آنلاین است. این مزایده زمانی آغاز می شود که شما وارد حساب کاربری Google Adwords خود شده و در قسمت کمپین تبلیغاتی، یک کوئری جستجو یا کلمه کلیدی را وارد می کند.

پس از آنکه کلمه کلیدی وارد شد، گوگل میزان رقابت موجود برای کلمه کلیدی مورد نظر شما را بررسی می کند. اگر یک یا چند تبلیغ دهنده دیگر نیز برای این کلمه کلیدی، مبلغ خاصی را پیشنهاد داده باشند، مزایده رسماً آغاز می شود.

شاید بپرسید هدف از برگزاری این مزایده چیست؟

باید در پاسخ شما بگویم، این مزایده جهت تعیین رتبه یک تبلیغ یا همان Ad Rank برگزار می شود. اگر دقت کرده باشید، معمولاً برای برخی کلمات کلیدی، ۳ الی ۵ تبلیغ در نتایج جستجو نمایش داده می شود. طی این مزایده، محل قرارگیری تبلیغ شما برای کاربران در نتایج جستجو تعیین می شود.

گوگل با بررسی ۲ فاکتور رتبه تبلیغ شما یا همان Ad Rank را محاسبه می کند: بالاترین پیشنهاد قیمت بابت هر کلیک (CPC) و امتیاز کیفی تبلیغ گوگل (Quality Score).

بالاترین پیشنهاد قیمت بابت هر کلیک توسط شما تعیین می شود، اما سنجش امتیاز کیفی‌تان به عوامل متعددی مانند نرخ کلیک، میزان مرتبط بودن هر کلمه کلیدی نسبت به گروه تبلیغاتی آن و میزان مرتبط بودن متن آگهی گوگل‌تان بستگی دارد. پس از بررسی این عوامل، گوگل تصمیم می گیرد که تبلیغ شما در چه رتبه ای نمایش داده شود.

البته، لزومی ندارد از این بابت نگران باشید. کارشناسان فنی پرتال در تمام این مراحل به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین رتبه را برای تبلیغ گوگل خود به دست آورید.

برای درک بهتر از نحوه عملکرد گوگل ادوردز و چگونگی اجرای آن، ویدئوی (گوگل ادوردز چگونه کار می‌کند) را مشاهده کنید.

چرا همراه آی تی را انتخاب کنیم ؟

همراه آی تی نماینده رسمی گوگل می باشد.
سریع ترین مجری تبلیغات کلیکی در گوگل.
مناسب ترین تعرفه سرویس های تبلیغ در گوگل در ایران.
پشتیبانی ۲۴ ساعته.
مشاوره اختصاصی برای مشتریان.
با گذشت حدود ۶ سال از فعالیت مجموعه، توانسته ایم رضایتمندی مشتریان خود را به دست آوریم.

 

هزینه هر کلیک چقدر است ؟

قیمت هر کلیک به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.
متاسفانه در برخی از سایت های ایرانی مشاهده می شود که نرخ هر کلیک را ۱ تا ۵ سنت می نویسند که این مورد درست نیست !
هزینه هر کلیک بر اساس خیلی عوامل تعیین می شود.
به طور مثال : نوع کلمه ( بستگی به خاص و عام بودن کلمه ) ، بازار رقابتی کلمه ، سرعت سایت شما ( تایم لودینگ ) ، بهینه سازی داخلی سایت شما ( رعایت قوانین سئو داخلی ) ، CTR کلمات ( ضریب کلیک به سرچ کلمات ) و ….

 

آیا مشتری امکان دسترسی به اکانت خود برای تغییرات را دارد ؟

بله ، ولی بزرگترین مزیت همراه آی تی مدیریت تبلیغات گوگل مشتریان می باشد.

 

آیا نمایش آگهی تنها در ایران امکان دارد ؟

شما امکان تایین هرمکانی را برای تبلیغ خود دارید.

 

بعد از سفارش چه مدتی آگهی در گوگل نمایش داده می شود ؟

پس از ثبت سفارش تبلیغات در گوگل، تقریبا طی پانزده دقیقه فعال شده و با جست و جوی کلمات تبلیغات رویت میشود.

 

گزارشات تبلیغات در گوگل چگونه است ؟

گزارشات به صورت روزانه، هفتگی یا ماهیانه به درخواست مشتری ارایه می شود،
گزاریشات از طریق ایمیل توسط گوگل برای شما به طور مسقیم ارسال می شود.

 

نحوه محاسبه هزینه کلیک های تکراری بر روی آگهی به چه صورت میباشد ؟

با توجه به کلیک های تکراری توسط رقبا که برروی آگهی ها صورت می گیرد، گوگل کلیک های تکراری انجام شده روی تبلیغ را محاسبه نمی کند و در قسمتی از گزارش به نام invalid Click فقط تعداد این کلیک ها را نمایش می دهد و هیچ هزینه ای از شما کسر نخواهد شد.

 

آیا اکانت اختصاصی به مشتریان ارایه می شود ؟

بله ، امکان ارایه دسترسی به اکانت اختصاصی بر روی تمامی سرویس ها به صورت مستفیم داده می باشد.

 

 

پرسش-و-پاسخ-تبلیغات-کلیکی-در-گوگل

پرسش و پاسخ تبلیغات کلیکی در گوگل

اپچ