دامین مورد نظر خود را به همراه پسوند آن مانند مثال فوق در باکس پایین تایپ و سپس دکمه جستجو را کلیک نمایید.

مثال : hamrahit.com

در صورتی که دامین مورد نظر شما آزاد و قابل ثبت بود، با کلیک بر روی یکی از گزینه های پایین اقدام به ثبت نهایی نمایید.

ثبت دامین IR   ثبت دامین COM  ثبت دامین های بین المللی


سولات متداول مشتریان درباره ثبت دامین

دامنه (دامین) Domain چیست؟

دامنه معادل کلمه قلمرو می باشد ، هر فرد حقیقی یا حقوقی می تواند صاحب دامنه ( قلمرو ) در اینترنت باشد . به عنوان مثال hamrahit.com یک دامنه است که در اینترنت به این شکل آدرس دهی می شود : http://www.hamrahit.com

برای ثبت یک دامنه خوب چه مواردی را باید رعایت کنم ؟

ملزومات: نام دامنه کوتاه، جذاب و به یاد ماندنی باشد. همچنین باید توجه داشته باشید نام دامنه به راحتی تلفظ و نوشته شود. قوانین ناگفته: اجتناب از انتخاب نامی که دامنه های مشابه آن قبلا ثبت شده اند. در انتخاب دامنه مطمئن شوید علامت تجاری اشخاص را نقض نمیکنید. “com” محبوبترین دامنه سطح بالاست که پیدا کردن دامنه ای که با این پسوند آزاد باشد دشوار است. شما باید تلاش کنید یک دامنه .com آزاد برای ثبت پیدا کنید با اینحال اگر شما به فکر استفاده سایت به صورت داخلی هستید، میتوانید از پسوند ir استفاده کنید. نام دامنه و ترافیک وب سایت: اگر به دنبال ایجاد ترافیک توسط موتورهای جستجو هستید میتوانید نام دامنه خود را متناسب با موضوع جستجو انتخاب کنید. خلاق باشید: با توجه به اینکه اکثر دامنه های یک کلمه ای به ثبت رسیده اند میتوانید دو یا چند کلمه را با هم ترکیب کنبد و نام جدیدی بسازید.

برای ثبت دامنه از چه کاراکترهایی می توانم استفاده کنم ؟

کارکترهای مجاز برای ثبت دامنه عبارتند از : حروف a تا z ، اعداد ۰ تا ۹ و خط تیره ( – ) ، در ضمن حروف کوچک و بزرگ تفاوتی نمی کند.

برای ثبت دامنه از چه پسوند هایی می توانم استفاده كنم ؟

برای ثبت دامنه پسوند های زیادی برای اهداف مختلف وجود دارند كه متداولترین آنها عبارتند از : .com , .net , .org , .ir , .info , … انتخاب آنها بستگی به نوع استفاده شما دارد ، به طور مثال در صورتی كه تمایل به راه اندازی یك وب سایت با مقاصد تجاری را دارید می توانید از پسوند com مخفف Commercial و یا biz مخفف Business استفاده نمایید ، بدیهی است در این حالت استفاده از پسوندی چون net مخفف Network كه مربوط به سرویس دهندگان اینترنت و شبكه می باشد مناسب نیست ، متاسفانه استفاده صحیح و به جا از این پسوند ها معمولاً رعایت نمی شود.

چگونه یک دامنه آزاد برای ثبت پیدا کنم ؟

برای بررسی قابل ثبت بودن دامین به لینک زیر مراجعه کنید: # و سپس هزینه سرویس انتخابی را به صورت آنلاین پرداخت میکنید و دامین بلافاصله ثبت می شود. در صورتیکه امکان پرداخت آنلاین را ندارید به یکی از روشهای موجود در لینک زیر هزینه را به حساب همراه آی تی واریز کنید: http://hamrahit.com/accounting و مشخصات پرداخت را به صورت تلفنی اعلام می نمایید.

آیا دامنه به صورت نامحدود و مادام العمر برای من ثبت میشود ؟

خیر، میتوانید دامنه خود را به مدت یک تا ده سال ثبت نمایید و قبل از اتمام اعتبار دامنه، آنرا تمدید کنید. ضمنا دامنه های آی آر را میتوانید حداکثر به صورت پنج ساله ثبت کنید.

آیا دامنه با نام و مالکیت من به ثبت خواهد رسید ؟

البته ، در همراه آی تی دامنه توسط شما و به نام شما به ثبت می رسد.

آیا می توانم بعد از ثبت دامنه مشخصات مالک را تغییر دهم ؟

بله ، همراه آی تی این امکان را به شما می دهد که در هر لحظه از شبانه روز مشخصات مربوط به مالکیت دامنه خود را شخصا به صورت آنلاین تغییر دهید.

آیا می توانم (DNS) سرویس دهنده دامنه خود را تغییر دهم ؟

بله ، همراه آی تی این امکان را به شما می دهد که در هر لحظه از شبانه روز بتوانید دی ان اس سرویس دهنده دامنه خود را شخصا به صورت آنلاین تغییر دهید . من می خواهم دامنه خود را که قبلاً توسط شرکت دیگری ثبت نموده ام به همراه آی تی منتقل نمایم، بری انتقال چطور باید عمل کنم ؟ ابتدا به لینک زیر بروید: # و گزینه زیر را انتخاب نمایید: مایلم دامینم را منتقل کنم به همراه آی تی سپس نام دامنه خود را تایپ نمایید و پسوند آن را انتخاب کنید. پس از کلیک کردن بر روی دکمه افزودن به سبد خرید و پرداخت صورتحساب، مراحل انتقال دامین شما به همراه آی تی آغاز خواهد شد.

انتقال دامنه به همراه آی تی چقدر طول میکشد ؟

انتقال دامنه به همراه آی تی هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

آیا در زمان انتقال دامنه به همراه آی تی ، سایت من متوقف خواهد شد ؟

خیر[/learn_more]

یا انتقال دامنه بین اعضاء همراه آی تی مشمول هزینه خواهد بود ؟

خیر

من یک دامنه ثبت کرده ام ، چرا وقتی نام دامنه خود را در مرورگر وارد می کنم هیچ صفحه ای باز نمی شود ؟

علت این است که برای دامنه خود هاست (میزبانی وب) تهیه نکرده اید. می توانید از لینک زیر اقدام به خرید سرویس هاست نمایید. #

برای انتقال دامنه از همراه آی تی به یک شرکت دیگر باید هزینه ای بپردازم ؟

خیر، همراه آی تی برای انتقال دامنه شما به شرکت های دیگر هیچ هزینه ای دریافت نمیکند و نهایت همکاری را با شما انجام می دهد. تنها برای تغییر صاحب امتیاز دامنه های آی آر مبلغ ۱۶۰۰۰ تومان دریافت میشود زیرا ایرنیک بخشی از این مبلغ را برای انتقال دریافت می کند.

آیا برای انتقال دامنه از شرکت دیگری به همراه آی تی باید هزینه پرداخت کنم ؟

انتقال دامنه به همراه آی تی رایگان است. ولی قانون انتقال دامنه این است که پس از انتقال دامنه شما میبایست یکسال دامنه خود را تمدید کنید و شما تنها هزینه تمدید دامنه را پرداخت میکنید.

آیا امکان برگشت هزینه ثبت و یا تمدید دامنه ، پس از ثبت و یا تمدید وجود دارد ؟

خیر ، زیرا امکان لغو ثبت و یا تمدید دامنه وجود ندارد.

آیا همراه آی تی در هنگام انقضاء دامنه به من اطلاع خواهد داد ؟

بله ، همراه آی تی در یکماه پایانی تاریخ انقضای دامنه از طریق روشهای زیر شما را مطلع می سازد: – ارسال ایمیل – ارسال SMS – تماس تلفنی

بعد از تاریخ انقضاء دامنه تا چه مدت فرصت تمدید وجود دارد ؟

دامنه ها حداکثر تا یکماه بعد از تاریخ انقضاء با پرداخت ۱۰% هزینه یکسال تمدید دامنه به عنوان جریمه قابل تمدید خواهند بود اما بعد از آن با گذشت ۷۰ الی ۸۰ روز از تاریخ انقضاء دامنه ، مجدداً بری ثبت آزاد خواهد شد و هر شخصی که آن را مجدداً ثبت نماید مالک قانونی آن خواهد بود. از زمان ۳۰ روز پس از انقضا تا آزاد شدن مجدد, دامنه قابل تمدید و یا ثبت مجدد نیست. تنها دامنه های آی آر از روز سی ام تا روز شصتم پس از انقضا با پرداخت جریمه معادل هزینه تمدید یکساله دامنه، قابل تمدید میباشند.

رابطه دامنه ( Domain ) با میزبانی وب ( Web Hosting ) یا هاست چیست ؟

دامنه نامی است که شما برای سایت خود انتخاب می کنید و Web Hosting میزبانی است که به دامنه شما سرویس دهی می کند ، مانند اختصاص فضا ، ایمیل و … همراه آی تی ثبت دامنه ها را توسط کدام Registrar انجام می دهد؟ OnlineNIC و دامنه های ملی ایران را از طریق مرکز پژوهشگاه دانشگاهی بنیادی ایران (مرکز تحقیقات فیزیک نظری) انجام می دهد.

عبارات مرتبط : دامنه – دامنه ایران – دامنه و هاست – دامنه بین المللی – دامنه com – دامنه ir – دومین – دامین – ثبت دامنه – ثبت دامین – ثبت دومین – مرکز ثبت دامنه – دامنه ارزان  – دومین ارزان – ثبت دامین ارزان – ثبت دامنه – ارزان ثبت دامنه co – خرید دامنه – خرید دومین – سفارش ثبت دامنه – سفارش دامین – ثبت دامنه با پسوند com – خرید دامنه – بهترین مرکز ثبت دامنه – بهترین مرکز ثبت دامین – ثبت آنی دامنه – ثبت آنی دامین – ثبت آنی دومین – ثبت آنلاین دامنه – ثبت آنلاین دامین – ثبت آنلاین دومین – ثبت لحظه ای دامین – ثبت لحظه ای دامنه – ثبت لحظه ای دومین – خرید دامنه و هاست – خرید دومین و هاست – خدمات حرفه ای دامنه – ثبت دامنه net – ثبت دامنه org – ثبت دامنه info – ثبت دومین org – ثبت ارزان دامین com – ثبت حرفه ای دامین – ثبت پسوند دامنه – Domain Register-  Online domain register professional domain register